| Width | 12.7mm |
| LUBRICATION METHOD | SIDE |
| BEARING CAP TYPE | R2 |
| CIRCLIP TO CIRCLIP B2 | 64.0000 |
| OUTSIDE TO OUTSIDE OF CAPS B1 | 61.3000 |
| SupplierCode | 10640909 |
| INTERNAL DIAMETER | 23.8 |
| APPLICATION MAKE MODEL YEAR | 1140 SERIES AUTO |
| Bearing Cap Diameter C | 23.8 |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 |
| Circlip Circlip B2 | 0 |
| Outside Outside Caps B1 | 61.3 |
| WEIGHT NETT KG | .400 |
| PACK QUANTITY | EACH |
| Pack Quantity | EACH |
| Application Make Model Year | 1140 SERIES AUTO |
| Bearing Cap Diameter C | 23.8 mm |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 mm |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 mm |
| Circlip Circlip B2 | 0 mm |
| Image Ref | 1 |
| Outside Outside Caps B1 | 61.3 mm |
| Nett Weight | .400 Kg |
| Width | 12.7 |
| Product Multiple | 1 |
| Id | Product Code | Description | Quantity |