| Width | 38.1mm |
| LUBRICATION METHOD | CENTRE |
| BEARING CAP TYPE | R1 |
| CIRCLIP TO CIRCLIP B2 | 38.1000 |
| SupplierCode | 10639312 |
| INTERNAL DIAMETER | 23.8 |
| APPLICATION MAKE MODEL YEAR | 1000 SERIES |
| Bearing Cap Diameter C | 23.8 |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 |
| Circlip Circlip B2 | 38.1 |
| Outside Outside Caps B1 | 0 |
| WEIGHT NETT KG | .300 |
| PACK QUANTITY | EACH |
| Pack Quantity | EACH |
| Application Make Model Year | 1000 SERIES |
| Bearing Cap Diameter C | 23.8 mm |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 mm |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 mm |
| Circlip Circlip B2 | 38.1 mm |
| Image Ref | 2 |
| Outside Outside Caps B1 | 0 mm |
| Nett Weight | .300 Kg |
| Width | 38.1 |
| Product Multiple | 1 |
| Greaseable Universal Joint. |
| Id | Product Code | Description | Quantity |