| Width | 17mm |
| BEARING CAP DIAMETER | 26.9900 |
| LUBRICATION METHOD | CENTRE |
| BEARING CAP TYPE | R2 |
| OUTSIDE TO OUTSIDE OF CAPS B1 | 81.7600 |
| SupplierCode | 10640789 |
| INTERNAL DIAMETER | 26.99 |
| APPLICATION MAKE MODEL YEAR | 1310 SERIES AGI |
| Bearing Cap Diameter C | 26.99 |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 |
| Circlip Circlip B2 | 0 |
| Outside Outside Caps B1 | 81.76 |
| WEIGHT NETT KG | .600 |
| WEIGHT NETT | .6000 |
| PACK QUANTITY | EACH |
| Pack Quantity | EACH |
| Application Make Model Year | 1310 SERIES AGI |
| Bearing Cap Diameter C | 26.99 mm |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 mm |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 mm |
| Circlip Circlip B2 | 0 mm |
| Image Ref | 1 |
| Outside Outside Caps B1 | 81.76 mm |
| Nett Weight | .600 Kg |
| Width | 17 |
| Product Multiple | 1 |
| Id | Product Code | Description | Quantity |