| Width | 59.53mm |
| LUBRICATION METHOD | NON LUBE |
| BEARING CAP TYPE | R1 |
| CIRCLIP TO CIRCLIP B2 | 59.5300 |
| SupplierCode | 10641049 |
| INTERNAL DIAMETER | 25.4 |
| APPLICATION MAKE MODEL YEAR | 2R SERIES |
| Bearing Cap Diameter C | 25.4 |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 |
| Circlip Circlip B2 | 59.53 |
| Outside Outside Caps B1 | 0 |
| WEIGHT NETT KG | .430 |
| PACK QUANTITY | EACH |
| Pack Quantity | EACH |
| Application Make Model Year | 2R SERIES |
| Bearing Cap Diameter C | 25.4 mm |
| Bolt Centre Across Cap E | 0 mm |
| Bolt Centre Across Universal Joint F | 0 mm |
| Circlip Circlip B2 | 59.53 mm |
| Image Ref | 2 |
| Outside Outside Caps B1 | 0 mm |
| Nett Weight | .430 Kg |
| Width | 59.53 |
| Product Multiple | 1 |
| Id | Product Code | Description | Quantity |